Чи знали Ви, що холодна погода це не завжди погано навіть для людей з хронічними венозними захворюваннями? Звісно, коли атмосферний тиск різко падає, а разом із ним опускається ще й температура повітря, судини звужуються. Через це сповільнюється циркуляція крові в частинах тіла з маленькими кровоносними судинами - в пальцях рук та ніг. Але незважаючи на це, розширені варикозні вени за низької температури функціонують краще, оскільки завдяки звуженій вені кров легше просувається вгору.

Тепла пора значно гірша для венозних захворювань, оскільки спека провокує розширення і випинання вен, що перешкоджає нормальній циркуляції крові. Незважаючи на те, що загострення варикозу частіше трапляється влітку, зимові свята теж можуть негативно вплинути на здоров'я вен. Під час свят люди часто вживають багато не зовсім корисної їжі та напоїв, мало рухаються, що в поєднанні з осінньо-зимовим авітамінозом може негативно вплинути на розвиток варикозу та посилити його. 

Усунути вже існуючий варикоз без медичного втручання неможливо, проте є методи, які допоможуть запобігти поширенню цього захворювання.

Лікування варикозу Чернівці

Поради щодо уникнення поширення варикозу від спеціалістів медичного центру “Базисмед”:

Варто бути активними. Пам’ятайте: “рух - це життя!” І це правило не залежить від пори року. Хоча для багатьох людей фізична активність з настанням холодів відходить на другий план. Коли на столі багато їжі, за вікном холод, а по телевізору улюблені серіали, полежати на дивані саме те, чого так хочеться, але малорухливий спосіб життя не допомагає побороти варикоз. Щоб не мати проблем та загострень цієї хвороби, включіть до своїх щоденних планів кардіо вправи. Пробіжки, плавання або навіть звичайна ходьба допомагають рухатися м’язам ніг, покращують кровообіг, зменшують біль і запалення вен. 

Потрібно правильно харчуватися.Так, це непросто, особливо під час свят, але поживні речовини, які ми отримуємо з їжею можуть допомогти зменшити запалення кровоносних судин, викликане варикозом. Та і ніхто не змушуватиме Вас відмовлятися від новорічних мандаринок, фрукти та овочі багаті антиоксидантами та клітковиною, тому допоможуть зміцнити стінки вен і сприятимуть кровообігу. Головне дотримуватися дієти з низьким вмістом солі, яка запобігатиме затримці води та появи набряків.

Використовуйте компресійний трикотаж. Компресійні панчохи мають у своєму складі міцніший еластичний матеріал, (ніж звичайні панчохи), який щільно стискає м’язи та кровоносні судини на поверхні ніг. Завдяки додатковому тиску звужуються розширені вени, а кров ефективніше перекачується до серця. Можна також піднімати стопи над рівнем серця, лежачи або сидячи, що допоможе протистояти силі тяжіння та перенаправить приплив крові до серця.

Звертайте увагу на зовнішні фактори впливу на судини. Симптоми варикозу не завжди внутрішні. Зміни тиску, проблеми з кровообігом, а також низькі температури та мороз можуть призводити до сухості шкіри, почервоніння, свербіжу або навіть кровотечі. Масаж ніг та зволожуючий крем щодня стимулюватиме роботу м’язів та допоможе вилікувати суху пошкоджену шкіру. 

Медична допомога при варикозі: куди звернутися

Ви можете зробити багато чого для полегшення поточного стану варикозної хвороби та запобігання її формування в майбутньому, але як тільки вена стає варикозною, без медичного втручання не обійтися.

Варикоз та його лікування у Чернівцях

Спеціалісти медичного центру Базисмед пропонують новітні методи лікування варикозного розширення вен і проводять широкий спектр неінвазивних процедур з мінімальним дискомфортом. Осінь та зима - чудовий час для лікування варикозу! Синці, почервоніння і набряки в будь-якому разі є потенційними побічними ефектами після процедури, які швидко зникають. При цьому зимовий одяг допоможе приховати будь-які тимчасові наслідки лікування і дасть ногам достатньо часу для загоєння перед теплим сезоном.

Позбудьтеся варикозу - звертайтесь в “Базисмед”!