Чи можна вилікувати варикоз самостійно в домашніх умовах?

Варикоз - це поширене захворювання, до якого схильні як жінки, так і чоловіки. Сьогодні виробники рекламують безліч різних засобів, які гарантують назавжди позбавити хворого від цієї недуги. Однак не варто сліпо вірити обіцянкам і купувати чергову упаковку крему або таблеток.
Розглянемо наскільки дієві рекомендації лікування варикозу, які можна найчастіше зустріти на просторах інтернету.

⭕️ Варикоз можна вилікувати таблетками

Насправді, таблетки можуть лише зменшити прояви варикозу, проте не лікують саму хворобу.Часто флебологи призначають прийом таблеток (венотоників) в комплексі з основним лікуванням. У такому випадку препарати закріплюють отриманий результат, і не допускають прогресуванню варикозу.

⭕️ Варикоз можна вилікувати гелями і мазями

Не варто сподіватися, що наносячи мазь на розширені вени, вони тут же зникнуть назавжди. Флебологи стверджують, що застосування спеціальних гелів і мазей підійде лише під час масажу, який надає заспокійливого та охолоджуючого ефекту, та в жодному разі не в якості основного лікування.

⭕️ П'явки позбавлять від варикозу

Гірудотерапія дійсно раніше застосовувалась при безлічі захворювань і патологій, але при варикозі вона - безсила. У слині п'явки є речовина гірудин, яка потрапляє у кров та розріджує її. Насправді ж при варикозі потрібно відновлювати нормальний кровоток у венах, позбавлятися від застою крові, а не просто намагатися її розрідити. До того ж, гірудотерапія може призводити до алергічних ускладнень, інфікованих ран та і просто не естетичних рубців.

⭕️ Варикоз можна вилікувати грязьовими ваннами

Дехто стверджує, що хімічні елементи, що містяться в грязях, покращують обмінні процеси в судинах і нормалізують кровообіг. Однак вони ніяк не зможуть відновити клапанний апарат, а тим більше розчинити тромби і покращити прохідність крові по венах. При цьому застосування гарячих грязьових ванн може навіть загострити розвиток вже існуючого тромбофлебіту.

⭕️ Носіння компресійного трикотажу позбавить від варикозу

Насправді, використання компресійного трикотажу є вкрай важливою складовою під час лікування варикозу. Також це чудова профілактика виникнення нових варикозних вузлів та покращення симптомів при варикозі. Однак, компресія ніколи не буде основним методом лікування, а тільки допоміжним в комплексі з іншими методами.

На просторах інтернету можна зустріти ще безліч рекомендацій та “чудодійних” схем лікування варикозу. Та єдиним надійним та безпечним методом лікування варикозу є той, який вам призначить кваліфікований лікар-флеболог, базуючись при цьому на всі симптоми та індивідуальні характеристики вашої венозної системи.