Серцево-судинні захворювання визнано однією з основних причин смертності серед людей різного віку, статі та соціального статусу в усьому світі.

Чи багато з вас замислювались про те, коли саме необхідно звернутись до кардіолога? Якщо ви помітили у себе наступні симптоми- не зволікайте, та не ігноруйте ці сигнали. Заплануйте візит до фахівця, який проведе комплексну діагностику, та надасть необхідні рекомендації.

1. Біль будь-якого характеру та інтенсивності в області серця.Особливо, якщо біль виникає по центру за грудиною, чи у лівій частині грудної клітки. Або ж больові відчуття віддають в шию, нижню щелепу, ліву руку чи спину.

2. Високий артеріальний тиск. Підвищенний АТ - це фактор ризику таких ускладнень, як інсульт, інфаркт міокарду, серцева недостатність.

3. Пришвидшений чи сповільнений пульс. Пульс більше 100 ударів за хвилину прийнято вважати частим, рідкісним є пульс менше 50 в хвилину. Поєднання такого пульсу з посиленним серцебиттям є особливо небезпечним.

4. Головокружіння, втрата свідомості, короткочасне потемніння в очах.

5. Відчуття нестачі повітря, задишка при фізичних навантаженнях - є одним з симптомів серцево-судинної недостатності.

6. Набряки ніг. Ноги набрякають не тільки при варикозі, але й при серцево-судинній недостатності, на фоні перенесеного інфаркту міокарда, пороків серця, кардіоміопатії і т.д.

7. Високий рівень холестерину, що може призводити до інсульту, імпотенції, ураження артерій нижніх кінцівок.

8. Цукровий діабет. Чи відомо вам про те, що у пацієнтів з цукровим діабетом в 4 рази частіше розвивається ішемічна хворобо серця?

9. Спадковість. Якщо у членів вашої родини є хвороби серця, високий тиск, високий рівень холестерину - вам варто відвідувати кардіолога з метою профілактики.

10. Заняття спортом. Кардіолог допоможе визначити об'єм фізичних навантажень та які саме види спорту допоможуть вам зберезти здоров'я всього організму.

Як бачите, причин для відвідування кардіолога є чимало, тому не відкладайте турботу про власне здоров'я на потім.

 Лікар кардіолог медичного центру Базисмед, Галина Хребтій.